2022. március 25-27. között rendezték meg a ritmikus gimnasztika Diákolimpia Országos Döntőt Győrszentivánon. Egyesületünk 9 versenyzővel képviseltette magát ezen a rangos eseményen. A három versenynapról Jakab Diána szakmai feladatokat ellátó elnökségi tag nyilatkozik, aki mind három verseny nap bíróként támogatta a lányokat: „A pandémia miatt elmaradt diákolimpiát idén 2022-ben sikerült megrendeznie a Győri ETO egyesületnek a Magyar Ritmikus Gimansztika Szövetséggel együttműködve. A 3 napos fesztiválon közel 600 tornász versenyzett, ami hatalmas létszám, így a verseny napok is 12 órások voltak. Ezen az eseményen a gyerekek elsősorban az iskolájukat képviselték az egyesületükön kívül. A lányok gyakorlatai a 2022-2024. évi olimpiai ciklus új szabályai szerint lettek átalakítva, így a többségnek ez lesz az első versenye, ahol ezekkel a gyakorlatokkal léphet fel. Első nap versenysport III. osztály III. korcsoportban Erdélyi Zsófia Lili (szabad 25., karika 24.), Fogarasi Hajnalka (szabad 26., karika 27.), Majer Luca (szabad 28., karika 32.), Babó Lorina (szabad 29., karika 34.), versenysport II. osztály II. korcsoportban Lux Amina (szabad 53.) lépett szőnyegre. Ebben a kettő csoportban volt a legnépesebb a mezőny, volt hogy 101 gyakorlatot néztünk meg egy korcsoporton belül. Érezhető volt rajtuk, hogy a szezon első versenye, így több hibával sikerült a gyakorlatokat végrehajtani. Második nap versenysport II. osztály III. korcsoportban Szabó Hanga (szabad 18., labda 23.), IV. korcsoportban Medgyes Petra (labda 11., buzogány 12.), V. korcsoportban Csordás Hanna (labda 4., buzogány 10.) versenyzett, Hanna labda gyakorlatával éppen hogy lecsúszva a 3. helyről érmet tudott szerezni. Hanga élete első kéziszer gyakorlatával versenyzet, így nagyon büszke vagyok a teljesítményére és az elért eredményére. Petra és Hanna már előző héten a Budapest Bajnokságon mutatkoztak be új gyakorlataikkal, így náluk az elvárás az akkori eredményükön való javítás volt. Ezt pontokban mindkettőnek sikerült teljesítene, így ezen az úton haladva tovább folytatjuk a Magyar Bajnokság Országos Döntőig a munkát. Harmadik nap versenysport III. osztály IV. korcsoportban Müller Eszter (karika 21.) zárta a maratoni versenyt egyesületünkből, aki szép gyakorlatot tudott bemutatni a közönségnek. Úgy gondolom ez remek befejezése volt a Diákolimpiának. Köszönöm szépen a segítő munkáját Szentpáli Lillának, amit a 3 nap alatt nyújtott nekem.”

Ezúton is gratulálunk mindenkinek és további sok sikert kívánunk a versenyekhez! 🍀